czwartek, 3 października 2013

Skóra sucha. Cudowne właściwości olejku z awokado

Olejek z awokado


Wydobywa się go z wysuszonego miąższu przez wytłoczenie na zimno lub przez macerację świeżej miazgi wodą i odwirowanie. Mówią o nim zielone złoto ... prawdziwy skarb dla skóry.
Jest przeznaczony dla skóry suchej i dojrzałej. Ulubieniec Marokanek, które wykorzystują go do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.

Zawiera:
- lecytynę - naturalną substancję pochłaniającą wilgoć co sprawia że skóra jest pięknie nawilżona,
- fitosterole - składniki roślin zapewniających ochronę skóry przed utratą wilgoci i wspomagających utrzymanie powierzchni lipidowej na skórze,
- jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak kwas oleinowy i linolowy

Maseczka do twarzy:
Miksujemy miąższ z połówki awokado i dodajemy do niego 2 łyżeczki jogurtu.
Całość kładziemy na twarz, szyję i dekolt na około 15 minut, po czy zmywamy ciepłą wodą i nakładamy na sam koniec krem nawilżający.

Masaż:
Wmasuj olejek w skórę po kąpieli w ciepłej wodzie która rozszerza pory i po peelingu. Zrób to zaraz po wyjściu z wanny, tak żeby woda jeszcze nie zdążyła wyparować ze skóry.

Pielęgnacja włosów:
Olejek z awokado jest wręcz stworzony do olejowania włosów. Nawilża i regeneruje nawet bardzo zniszczone włosy. Gdy masz suche włosy, postaraj się jeszcze przed nałożeniem ojejku zwilżyć je, żeby nie sprawić wrażenia tłustych kosmyków. Natomiast przy tłustych włosach nakładaj olejek godzinę przed mycie na suche włosy.

Ze względu na fakt że olejek z awokado jest dość ciężki, polecane jest mieszanie go z innymi olejkami, np. olejkiem z:
- wiesiołka
- różanym
- jojoba
- słodkich migdałów
- ryżowym
- orzechów laskowych
- pestek moreli



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz